Transmetuar më 19-09-2022, 19:07

Tiranë- Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 166 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 18 qytetarë, në këto bashki:

9 në Tiranë, 3 në Lushnje, nga 2 qytetarë në Mallakastër, Vlorë, nga 1 qytetarë në Pukë, Delvinë.

Janë 865 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në 24 orët e fundit ka 2 humbje jete me Sars-Cov2: një qytetarë nga Korça 84 vjeç dhe një qytetarë nga Tirana 87 vjeç.

Janë shëruar 90 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 326,001 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (19 Shtator 2022) Raste të reja ditore 18 Të shëruar në 24 orë 90 Të shtruar në spitale 9 Humbje jete në 24 orë 2 Testime ditore 166

Testime totale 1,974,870 Raste pozitive 330,455 Raste të shëruara 326,001 Raste Aktive 865 Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 389 Shkodër 109 Elbasan 85 Fier 72 Vlorë 50 Korçë 34

Durrës 32 Berat 31 Gjirokastër 22 Dibër 21 Lezhë 17 Kukës 3