Transmetuar më 27-06-2022, 11:45

Victoria Beckham ka këmbëngulur se dasma plot yje e djalit të saj 23-vjeçar Brooklyn Beckham me Nicola Peltz, 27 vjeçe, nuk kishte në qendër të vëmendjes atë apo bashkëshortin David Beckham. Dizajnerja e modës shpjegoi se ajo nuk ishte shumë e shqetësuar se si ishte e veshur në ditën e dasmës, e cila u zhvillua më 9 prill 2022.

Ish-këngëtarja veshi një fustan prej mëndafshi të lëngshëm, të zbukuruar me dantella, por shpjegoi se nuk ishte shumë e stresuar për të qenë në qendër të vëmendjes. Në një intervistë të re, Victoria tha: “Unë në fakt isha mjaft e relaksuar. Ishte dita e Nicole dhe Brooklyn, jo për ne. Thjesht doja të ndihesha rehat dhe e dija se do të ishte ngrohtë”.

Victoria Beckham

Pavarësisht kësaj, Victoria zbuloi se ekipi i saj kaloi ditë të tëra duke stiluar veshjen për ditën e madhe. Sipas saj, pëlhura u desh disa javë për t’u krijuar në një atelie italiane. Victoria shtoi se do të përdorë të njëjtin fustan në festimet e ardhshme, pasi "mënyra se si kap dritën është e mahnitshme".

Brooklyn Beckham

Ajo ishte e veshur me një fustan argjendi, mëndafshi të tejdukshëm dhe me zbukurime dantelle për dasmën e djalit të madh. Për t’u përshtatur, ajo bashkoi veshjen me një tufë të vogël argjendi dhe një gjerdan diamanti.

Fansat vunë re një mospërfillje të dukshme të çiftit të vjetër kur Brooklyn dhe Nicola hodhën poshtë thashethemet se ata morën frymëzim nga David dhe Victoria për dasmëm. Nicola i tha “British Vogue” për dasmën magjepsëse të David dhe Victoria më 1999: “Dasma e tyre ishte e jashtëzakonshme dhe ato foto janë ikonike. Dasma nga e cila u frymëzuam ne më shumë ishte ajo e Iman dhe David Bowie”.

Ngjarja luksoze u zhvillua në pronën e babait të Nicola, Nelson, që kushton 58 milionë paund, në Palm Beach, Florida. Fotot e ngjarjes luksoze treguan një listë të të ftuarve të mbushur me yje, duke përfshirë Gordon Ramsay dhe Eva Longoria.

Çifti u martua sipas trashëgimisë hebraike të Nicola. Është zbuluar se Brooklyn ndan disa nga rrënjët hebraike të gruas së tij nëpërmjet gjyshit të Davidit.