Transmetuar më 18-06-2022, 17:23

Presidenti amerikan Joe Biden u rrëzua teksa po ngiste biçikletën pranë shtëpisë së tij në plazh në shtetin e Delaware të shtunën në mëngjes.

Një video nga një raport i Shtëpisë së Bardhë tregoi presidentin 79-vjeçar duke u ngritur menjëherë pas rënies së tij. Më pas thotë: “Jam mirë”.

Ai po lëvizte me biçikletë me Zonjën e Parë Jill Biden në një park shtetëror pranë shtëpisë së tyre në plazh në Rehoboth Beach, Delaware dhe kishte ndaluar për të folur me shikuesit kur u rrëzua.

Presidenti i tha një turme të vogël dashamirësish dhe gazetarësh se kishte humbur ekuilibrin teksa po përpiqej të hiqte një këmbë nga një kapëse biçiklete. (noa.al/M.D)