Transmetuar më 12-06-2022, 14:32

Horoskopi Branko Dashi: Keni bërë shumë përpjekje, ju është dashur të kapërceni kaq shumë probleme dhe pengesa dhe tani, më në fund, kënaqësitë janë afër. Më pas, vlerësimet do të vijnë dhe lodhja do të shpërblehet!

Horoskopi Branko Demi: Këtë të hënë 13 duhet të përpiqeni të pranoni këshillat e njerëzve që ju qëndrojnë pranë, atyre që ju duan vërtet. Nuk duhet të keni frikë të kërkoni ndihmë, përkundrazi shumë herë të afërmit ju ndihmojnë, sidomos për të hapur sytë!

Horoskopi Branko Binjakët: Këtë ditë të parë të javës ndiheni të çlirët, më shumë se kurrë dhe dëshironi butësi, shkujdesje. Mundohuni të përfitoni nga ky moment, për të shijuar kohën për veten tuaj. Dhe mos harroni, relaksimi është i merituar!

Horoskopi i Gaforres Branko: Jeni intuitiv dhe kjo do t’ju ndihmojë, veçanërisht këtë të hënë, të gjeni zgjidhje për problemet. Keni shumë mendime që ju ziejnë në kokë, por do të shihni që herë pas here gjithçka do të zgjidhet. Dhe pozitivisht!

Horoskopi Branko Luani: Ndryshimet po vijnë dhe shumë të reja janë pas dere. Si thua të bëni diçka për veten? Për të dëgjuar trupin tuaj, për të pushuar? Ndoshta, ju duhet vërtet!

Horoskopi Branko Virgjëresha: Kujdes në çështjet ekonomike, ndoshta e keni tejkaluar kufirin dhe për këtë arsye është më mirë të shmangni dëmet, duke hequr shpenzimet e panevojshme!

Horoskopi i Peshores Branko: Mundohuni t’u besoni njerëzve, veçanërisht atyre që doni. Duhet të jeni i sinqertë, besnik: nuk duron dot të keqen dhe padrejtësinë. Është shumë e thjeshtë: ju dëshironi të jetoni me ndershmëri!

Horoskopi Branko Akrepi: Jeni optimistë dhe këtë të hënë 13 jeni në gjendje me vendosmërinë tuaj të kapërceni problemet dhe shqetësimet. Mos mendoni me ankth për të ardhmen, nuk duhet të keni frikë nga kjo: duhet të vazhdoni në rrugën e ecjes përpara!

Horoskopi Branko Shigjetari: Mundohuni të mos mendoni për pamjen e jashtme, të mos gjykoni pa ditur më shumë për brendinë e njeriut. Duhet të ndryshoni diçka, të doni dikë dhe ta lini veten të hidhet pas ndjenjave të vërteta!

Horoskopi Branko Bricjapi: Mundohuni të mendoni për të ardhmen, për projekte të reja. Tani e dini se kush jeni dhe sa vleni, thjesht duhet t’i zbatoni idetë tuaja në praktikë. Mos u dorëzoni, sidomos tani!

Horoskopi i Ujorit Branko: Duhet të dëgjoni këshillat e atyre që ju rrethojnë, të atyre që ju duan. Ndryshime të reja dhe të bukura po vijnë: duhet t’i mirëpritni krahëhapur, pa pasur frikë nga e nesërmja!

Horoskopi i Peshqve Branko: Mundohuni të ecni përpara, të ruani besimin në angazhimet dhe premtimet e bëra. Lëreni veten të shkojë pas emocioneve, të derdhet pas dashurisë. Mos e izoloni veten: nuk mund të pyesni gjithmonë veten dule e brejtur veten gjithë kohës dhe kështu të humbisni mundësi të mira! /noa.al

Kush është Branko

Branko Vatovec, i njohur si Branko (lindur në Koper, Slloveni, më 23 tetor 1944), është një astrolog dhe personalitet televiziv italian. Ai është një nga astrologët më të famshëm italianë me prani të vazhdueshme në programe të suksesshme radiotelevizive.

I diplomuar në Akademinë Kombëtare të Artit Dramatik "Silvio d’Amico", në 1968 ai luajti në Kompaninë e Lilla Brignone, por më vonë iu përkushtua ekskluzivisht astrologjisë.

Çdo vit ai boton për Mondadorin librin “Kalendari Astrologjik” me parashikimet e tij astrologjike për të gjithë vitin, shenjë për shenjë. Horoskopët e tij publikohen në gazetën Il Messaggero.

Shënim: Të nderuar lexues. Redaksia e noa.al përkthen për ju horoskopin ditor, javor, mujor dhe vjetor nga astrologët Paolo Fox, Branko, Vincenzo Lagana, etj. Në asnjë mënyrë noa.al nuk nxit vendime të lexuesve bazuar në horoskop.