Transmetuar më 08-06-2022, 17:41

Britania e Madhe- Burri masakron çiftin me thikë në banesën e tyre pasi u grindën për një vend parkimi.

Sherri lindi pasi ndërtimet e reja sollën konflikte mbi parkingjet në lagje. Ish-ushtari Collin Reeves dhe çifti Stephen dhe Jennifer Chappel jetonin në të njëjtin bllok banesash.

Reevens ishte konfliktuar disa herë me çiftin, me pretendimin se ata zinin zonën e tij të parkimit, deri sa në një natë ai vendosi t’i vriste. Ai kaloi fshehurazi gardhin dhe hyri në shtëpinë e fqinjëve të tij duke mbajtur një thikë në dorë.

Hapi derën e pasme të shtëpisë, dhe aty gjeti zonjën Chapple, 33 vjeçe, në kuzhinë duke e kapur në befasi dhe duke e gjuajtur disa herë me thikë në trup. Plagët rezultuan fatale dhe gruaja vdiq në vend.

Pasi dëgjoi të bërtiturat e gruas, bashkëshorti i saj shkoi në kuzhinë, por Collin lëvizi me shpejtësi duke e goditur dhe atë plot 8 herë me thikë. Gjatë kë kësaj kohe fëmijët e mitur të çiftit po flinin në katin e dytë të shtëpisë, dhe kuptuan çfarë kishte ndodhur vetëm pasi në shtëpinë e tyre shkoi policia.

Pasi kreu krimin, ish-ushtari kaloi përsëri gardhin dhe u kthye në shtëpinë e tij, nga ku lajmëroi policinë për t’i thënë se kishte vrarë fqinjët.

Ngjarja shokoi banorët e lagjes, të cilët treguan se mund të ishte parandaluar për shkak se disa ditë më parë Collin kishte sulmuar sërish gruan duke e goditur në fytyrë dhe e kishte paralajmëruar se do e vriste. Por duket se autoritetet neglizhuan dhe çifti mendoi ta linte me kaq.