Transmetuar më 04-06-2022, 20:05

Kosovë- Tradhëtia do mbetet një udhëtare e përjetshme e dashurisë.

Një episod i rëndë raportohet të ketë ndodhur në një fshat të Vushtrisë ku në një përleshje fizike janë përfshirë tre të rinj. Historia e ngatërruar e dashurisë midis tre personave ka ndodhur në afërsi të një moteli të fshatit Doberllukë.

Gjithçka nisi pasi një 27-vjeçar sulmoi një tjetër të ri pasi e kapi në afërsi të motelit jashtë me bashkëshorten e tij. Ai i akuzoi i revoltuar se ishin në një lidhje dashurie dhe bashkë me shokun e tij u përleshën fizikisht me të riun.

Në sherr u desh ndërhyrja e Policisë që ngjarja të mos përshkallëzonte në nivele të mëtejshme mrgjithëse i riu mbeti me lëndime të shumta trupore.