Transmetuar më 12-03-2018, 09:45
Publicitet

Në futboll shpesh herë kemi parë që ndeshjet sportive të kthehen në arenë boksi mes futbollistëve, madje edhe tifozë që zbarkojnë në fushë, duke sjellë një kaos të vërtetë.

Por rasti i mbrëmshëm në Greqi tregoi edhe njëherë gjakun ballkanas. Presidenti i ekipt të futbollit të Selanikut, PAOK Ivan Savidis u fut në fushën e lojës me armë në brez.

Ai tentoi të godasë gjyqtarin kryesor të ndeshjes kundër AEK.

Në minutën e 84-t të ndeshjes, Varela shënoi me kokë golin e avantazhit për PAOK, por gjyqtari, pas sinjalizimit të anësorit.  

Në këtë moment presidenti i PAOK, Ivan Savidis, zbriti nga tribuna qendrore  me pistoletë në brez, duke u thënë lojtarëve që të linin ndeshjen.

 Pas këtij incidenti dy skuadrat u tërhoqën në dhomat e zhveshjes.

Por kjo nuk ishte pasi mediat greke raportojnë se  Savidis ka qarkulluar me pistoletë në brez, në dhomat e zhveshjes në kërkim të arbitrit të ndeshjes.

I menjëhershëm ishte edhe reagimi nga qeveria greke, pasi në një konfrencë të jashtëzakonshme për shtyp ministri grek i Sporteve tha se vendi ka bërë shumë hapa mbrapa me këtë situatë dhe se do të komunikojë me UEFA-n, për të ndërprerë kampionatin./m.sh/noa.al/ 

 

Loading...