Transmetuar më 13-11-2017, 20:26

Kombëtarja shqiptare fiton përballjen miqësore përballë Turiqisë me rezultatin 2-3.

Takimi i luajtur në transfertë nisi mjaft mirë për Kombëtaren shqiptare ku kaluam të parët në epërsi me anë të sulmuesit Armando Sadiku në minutën e 24’

Goli i dytë u shënua përsëri nga Armando Sadiku në minutën e 39’, ku me këtë rezultat u mbyll edhe pjesa e parë.

Të dy golat u asistuan nga Odise Roshi i cili bëri dy krosime fantastike nga krahu.

Vendasit kanë ngushtuar rezultatin në 1-2 me anë të Cengiz Under në minutën e 47’.

Goli i tretë për Shqipërinë u shënua nga Eros Grezda në minutën e 56’.

Ndërkaq goli i dytë për turqit u shënua në minutën e 60’ të takimit nga Emre Akbaba.

Me këtë rezultat u mbyll edhe krejt takimi i zhvilluar në Antalya.

Në pjesën më të madhe të takimit Shqipëria luajti me 10 lojtarë pas ndëshkimit me karton të kuq të mesfushorit Ledian Memushaj në pjesën e parë.