Transmetuar më 14-10-2017, 20:18

Skuadra e Lazios ka marrë tre pikë të çmuara duke mundur Juventusin në Torino me rezultatin 2-1.

Ka qenë Juventus skuadra e parë që ka kaluar në avantazh me anë të Dagllas Costa në minutën e 24’.

Me këtë rezultat është mbyllur edhe pjesa e parë e këtij takimi.

Pjesa e dytë ka nisur më me vrull mër kryeqytetasit, duke barazuar me anë të Immobile në minutën e 47’.

Ka qenë sërish Immobile, që i ka dhënë avantazhin dhe njëkohësisht fitoren Lazios, duke shënuar nga pika e 11-metërshit.

Protagonist në këtë takim është bërë edhe porteri shqiptar Tomas Strakosha, i cili në fundin e takimit ka pritur një 11-metërsh të ekzekutuar nga Paulo Dybala.

Kujtojmë që pak javë më parë edhe portieri Etrit Berisha, i cili luan për Atalantën, priti një 11-metërsh kundër Juventusit, përballë po të njëjtit lojtar./a.k/noa.al/