Transmetuar më 11-10-2017, 09:03
Publicitet

Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë pjesën më të madhe të territorit përjashtuar ekstremin jugor ku vranësirat janë më të shpeshta duke rrezikuar nga shira të përkohshëm gjatë mesditës.

Pjesa e dytë e ditës vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare në Veri dhe Qendër ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në Jug dhe zonat lindore. Por mbrëmja largon vranësirat nga territori duke e lënë në kushtet e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por më e ndjeshme rritja do të ndjehet gjatë orëve të mesditës. Era do fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi deri 27 km/h nga drejtimi veriperëndimor dhe verior, për pasojë në det do të ketë dallgëzim deri 2 ballë.

Europa

Veriperëndimi dhe Verilindja e kontinentit dominohen nga vranësira dhe shira të herë pas hershëm. Po ashtu një pjesë e Europës Qendrore paraqitet me vranësira dhe shira të përkohshëm.

Ndërsa kthjellimet dominojnë Europën Jugore dhe Lindore si edhe pjesën më të madhe të zonave Qendrore të Europës. /b.l/noa.al/

Loading...