Transmetuar më 13-09-2017, 13:53
Publicitet

Dhuna fizike dhe psikologjike që ushtroi ndaj bashklëshortes së tij nuk mbeti pa u ndëshkuar, pavarësisht arratisjes së nga vendi i ngjarhjes.

Burime nga polciia bën me dije se një person i shpallur i cili ishte shpallur në kërkim për dhunimin e bashkëshortes së tij ka përfunduar ditën e sotme në prangat e policisë.

Mësohet se i arrestuari është Artur Pupla, 33 vjeç, banues në fshatin Shëlli, Mat, i dënuar edhe më parë për dhunë.

 Kapja dhe arrestimi i tij u bë pasi Pupla ka ushtruar në banesën e tyre dhunë psikologjike dhe fizike ndaj gruas së tij.

Ndaj këtij shtetasi Gjykata Rrethit Gjyqësor Mat, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, në mungesë, për veprën penale "Dhunë në familje”. /b.l/noa.al/