Transmetuar më 09-09-2017, 15:51
Publicitet

Premier Liga ka nisur në mënyrën më të befasishme gjatë kësaj fundjave.

Skuadra e Manchester Cityt ka mposhtur Liverpoolin me rezultatin e thellë 5-0 në takimin e luajtur pasditen e sotme.

Golat për ekipin e drejtuar nga trajneri Pep Guardiola u shënuan nga: Sergio Aguero (24), Gabriel Jesus (45 dhe 53) dhe Leroy Sane (77 dhe 90).

Në këtë takimin Liverpool u ndëshkua edhe me karton të kuq, ku sulmuesi Mane bëri një ndërhyrje të ahspër kundër portierit kundërshtar, Moraes.

Me këtë fitore Manchester City qendron në mënyrë të përkoheshme në vendin e parë me 10 pikë të grumbulluara.

Ndërkaq Liverpool ka 7 pikë në Premier Ligë.

Ndërkaq dy përballje të rendësishme në kampionat janë edhe ato mes Leicester-Chelsea dhe Stoke City Manchester United./a.k/noa.al/