Transmetuar më 10-08-2017, 23:16

Grupi i njohur muzikor shqiptar nga Maqedonia, “Elita 5” ka bërë një motivim publik për skuadrën e Shkëndijës para përballjes me Milanin.

Solisti i grupit, Arif Ziberi, i ka dërguar një mesazh klubit tetovar, ku i kërkon që të bëjë krenar të gjithë shqiptarët.

Nëse Shkëndija kualifikohet në përballjen me Milanin, skuadra do të bëhet pjesë e fazës së grupve në kompeticionin e Ligës së Europës.

Mesazhi i Arif Ziberit në Facebook:

“Djema, prej vitit 1979, data e 17 gushtit do tĂ« jetĂ« dita nĂ« tĂ« cilĂ«n do e bĂ«ni krenar vetĂ«n dhe gjithĂ« ShqiptarinĂ«. AtĂ« ditĂ«, nuk ka as fitore as humbje. AtĂ« ditĂ« luhet pĂ«r ta mbrojtur nderin e shqipes dhe pĂ«r ti treguar botĂ«s se ky popull i Kastriotit, zemrĂ«n luftarake di ta shfaqĂ« edhe nĂ« fushĂ«n e futbollit. GjithmonĂ« me ju. Elita 5”./a.k/noa.al/