Transmetuar më 11-07-2017, 11:06
Publicitet

Kjo është fotografia që ka shoqëruar, dhe vijon të shoqërojë, Wallpaper-in e kompjuterëve në të gjithë botën. Kjo fotografi, është shkrepur në vitin 1988nga Charles O’Rear.

Ajo u ble nga Bill Gates dhe u përdor si foto ikonë e Windows XP-së.

Ajo është shkrepur në distriktin Sonoma të Kalifornisë në SHBA.

Ndërsa tani, ky vend ka ndryshuar në mënyrë drastike. Zhgënjimi është i madh për të gjithë që shikojnë gjendjen aktuale të këtij vendi përrallor në 1988. Barit të gjelbër ia kanë zënë vendin hardhi dhe barishte të tjera të zverdhura. /k.k/noa.al/