Transmetuar më 01-07-2017, 20:22
Publicitet

Anësori i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani pritet të lërë skuadrën e Renne në Francë dhe të rikthehet në Zvicër.

Pas disa sezonesh jo të mirë në “Ligën 1” në Francë ai mund të rikthehet te Kluvi i Sion në superligën zvicerane.

Mediat zvicerane shkruajnë se Sion ka shfaqur interes për mesfushorin 27-vjeçar nga Prishtina.

Marrëveshja pritet të finalizohet në ditët në vijim./a.k/noa.al/