Transmetuar më 06-06-2017, 13:33
Publicitet

Një ndër gjërat më të bezdisshme gjatë plazhit, është kur digjeni nga dielli. Dhe pas kësaj, përpiqeni të gjeni mënyra për të qetësuar dhembjet.

Por ka një mënyrë të re, që nuk e keni dëgjuar më parë. Ju duhet një leckë, një tas i vogël, disa kuba akulli dhe një shishe me qumësht.

Derdhni akullin dhe qumështin në një tas dhe fusni brenda tyre leckën. Shtrydheni dhe vendoseni në vendet e djegura.

Proteinat në qumësht, e veshin lëkurën dhe ndihmojnë për të riparuar vendin e dëmtuar. /k.k/noa.al/