Transmetuar më 17-05-2017, 21:45
Publicitet

Zbulohet formacioni më i mirë i sezionit 2016/2017 të “Serisë A” italiane.

Kur kanë mbetur edhe dy javë nga përfundimi i këtij sezoni, Goal.com ka përzgjedhur lojtarët që kanë shkëlqyer në këtë edicion.

Juventus dhe Atalanta janë skuadrat që kanë më shumë lojtarë në këtë formacion, me nga tre të tillë. Pas tyre vijnë Roma dhe Napoli me nga dy lojtarë.

Në këtë listë nuk është përzgjedhur asnjë nga shqiptarët që aktivizohet në këtë kampionat.

Në fotografi shihni listën e përzgjedhur./a.k/noa.al/