Transmetuar më 17-05-2017, 21:01
Publicitet

Publikohen formacionet zyrtare të finales së Kupës së Italisë, ku përballen Juventus dhe Lazio.

Takimi zhvillohet këtë mbrëmje në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Në këtë takim aktivizohet për Lazio edhe portieri i kombëtares shqiptare Thoms Strakosha.

Formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Juventus: Neto; Barzagli, Bonucci, Chiellini; Dani Alves, Marchisio, Rincon, Alex Sandro; Dybala, Mandzukic; Higuain.

Lazio: Strakosha; Bastos, de Vrij, Ëallace; Basta, Parolo, Biglia, Milinkovic, Lulic; Immobile, Keita./a.k/noa.al/