Transmetuar më 06-05-2017, 15:24
Publicitet

Ky është horoskopi për ditën e diel, 7 maj 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Pa marrë parasysh se sa ambicioz mund të jeni, duhet të merrni kohë jashtë orarit tuaj të punës për çështje më shumë personale këtë fundjavë. Dikush që e doni është ndjerë i lënë shumë pas dore dhe nëse nuk tregoni pak dashuri për të mund të tundohet dhe t’a kërkojë dashurinë tek dikush tjetër. Bëni kujdes.

Demi

Një mik do t’ju pyesë se çfarë mendoni në lidhje për diçka të shtrenjtë që ai/ajo ua ka blerë këtë fundjavë. Duhet të tregoheni të kujdesshëm t’i lini përshtypjen sikur e keni pëlqyer edhe nëse nuk ju ka ndodhur, në mënyrë që të mos e bëni atë të ndihet keq. Pse? Sepse ju shumë shpejt do të keni nevojë për ndihmën e tij ose të saj.

Binjakët

Marsi në shenjën tuaj ju bën intensivisht shumë ambicioz, aq shumë sa që dikush në pozitë më të lartë se ju, ju sheh si kërcënim. Ka shumë të ngjarë që jeni vërtet i tillë, por nuk doni ta bëni kaq të dukshme. Qetësoni frikën e atyre që ju shohin si kërcënim dhe mbani elementin e befasisë në anën tuaj.

Gaforrja

Dikush që mendoni se është mik i mirë me ju, mund të ketë një axhendë të fshehtë, që mund të dëmtojë ambiciet tuaja. Plutoni, planeti i pushtetit, paralajmëron se ju nuk mund të merrni mbështetjen e askujt qoftë nga ana financiare gjatë ditëve të ardhshme.

Luani

Nuk mund të ketë arsye logjike përse ju pëlqen një person, ose nuk ju pëlqen një tjetër. Nuk keni pse të jepni justifikime në raste të caktuara për këtë. Njerëzit janë të ndryshëm dhe ju nuk mund të jeni në të njëjtën gjatësi vale si të gjithë rreth jush. Nuk është ndonjë pune e madhe.

Virgjëresha

Këtë fundjavë do të keni nevojë për miratim në lidhje me atë që bëni. Edhe pse ju do të preferoni të dini se çfarë mendojnë të tjerët në lidhje me veprimet tuaja. Fakti është që ende nuk keni fuqinë për ta bërë atë. Do t'ju duhet të kërkoni ndihmë.

Peshorja

Venusi në shenjën tuaj të kundërt ju bën shumë romantik. Por, disa aspekte të tjera paralajmërojnë se ekziston rreziku që të keni probleme me partnerin/en këtë fundjavë. Përpiquni në të gjitha aspektet të mos jeni agresiv. Kujdes edhe me shëndetin, nuk do ndjeheni fort mirë.

Akrepi

Plutoni, sundimtari yt mund të të bëjë më shumë gjykues dhe kjo mund të shkaktojë problem me një mik ose partnerin/en tuaj gjatë 48 orëve të ardhshme. Mundohuni të kuptoni se nuk ka asnjë arsye logjike pse vlerat tuaja dhe vlerat e tyre duhet të përputhen. Shëndeti do jetë i mirë.

Shigjetari

Pse dikush që keni arsye të mirë për të besuar nuk ju pëlqen të jeni kaq miqësor? Mund të jenë ata që nuk e pëlqejnë mënyrën tuaj të të menduarit. Jini të kujdesshëm gjatë orëve të ardhshme. Financat do arrini t’i mbani nën kontroll edhe pas shpenzimeve që do bëni.

Bricjapi

Ju mund të dëshironi të jeni të sinqertë me njerëzit rreth jush, por planetët paralajmërojnë se nuk duan të jenë të sinqertë me ju, dhe nëse i zbuloni planet tuaja do t'ju vërë në një disavantazh të madh. Njohuria është fuqi, prandaj mbaj pranë atë që njeh vetveten.

Ujori

Marsi në shenjën tuaj ajrore të Binjakëve ju pajis me një vetëbesim të madh. Por duhet të pranoni se jo të gjithë ndajnë pikëpamjen tuaj pozitive për jetën. Shmangni për t’u zhytur në errësirë këtë fundjavë. Mos lejoni që t'ju tërheqin poshtë.

Peshqit

Aftësia juaj për të mbajtur ndjenjat tuaja tek vetja do të pësojë tendosje të rëndë gjatë ditëve të ardhshme. Po, ju keni të drejtë, dhe ndoshta një detyrë, për të sfiduar njerëzit të cilët mendoni se janë të padrejtë. Megjithatë rri qetë, mos e kaloni këtë detyrë në krye. Keni gjëra më të rëndësishme për të bërë. /b.l/noa.al/