Transmetuar më 16-04-2017, 18:23
Publicitet

Një ujk në Primavera do Leste të Brazilit, për pak mund të kishte ngordhur për shkak se nuk kishte pirë ujë për një kohë të gjatë. Një shofer, që drejtonte kamionin, e pa kafshën dhe nuk hezitoi ta ndihmonte duke i dhënë ujë për të pirë, siç tregon kjo video.

Me anë të dorezave, burri e shtriu përtokë kafshën tejet të lodhur, ndërsa ujku u shemb përtokë pa pasur mundësi të lëvizte.

Më pas ujku u la i lirë në habitatin e tij. /k.k/noa.al/