Transmetuar më 10-04-2017, 16:34

Policia e  Elbasanit ka marrĂ« disa masa pĂ«r zhvillimin normal tĂ« ndeshjes ndĂ«rkombĂ«tare  tĂ« futbollit pĂ«r femra ndĂ«rmjet ekipeve pĂ«rfaqĂ«suese tĂ« ShqipĂ«risĂ« dhe GreqisĂ« e cila do tĂ«  zhvillohet nesĂ«r nĂ« orĂ«n 14:00 nĂ« Stadiumin Elbasan Arena.

Në orën 11:00, të datës 11 prill 2017, nuk do të lejohet parkimi përreth stadiumit “Elbasan Arena” dhe para sheshit të stadiumit në rrugën “Kamber Sejdini” në Rrugën e Re të “Romëve”, në Bulevardin “Aqif Pasha” Elbasan.

Po ashtu, lëvizja e mjeteve do të bëhet në Bulevardin Qemal Stafa, në drejtim të Librazhdit. Gjithashtu e hapur do të jetë ish-Konservim - 5 Maj, e cila do të shfrytëzohet për emergjencat që mund të lindin gjatë zhvillimit të këtij aktiviteti.

Lidhur me ndeshjen do tĂ« angazhohen 77 punonjĂ«s policie, nga Drejtoria Vendore e  PolicisĂ« Elbasan. TĂ« gjithĂ« sportdashĂ«sit qĂ« do tĂ« marrin pjesĂ« nĂ« kĂ«tĂ« aktivitet, tĂ« jenĂ«   tĂ« pajisur me biletĂ« dhe me kartĂ« identiteti dhe tĂ« mos kenĂ« me vete: sende tĂ« forta, shishe (tĂ« çfarĂ«dolloj), fishekzjarrĂ«.

Në të kundërt nuk do të lejohen të futen në stadium.

Policia thotĂ« se nĂ« hyrje tĂ« stadiumit do tĂ« kontrollohen tĂ« gjithĂ« sportdashĂ«sit kurse tĂ« gjitha lokalet qĂ« ndodhen, pĂ«rreth stadiumit, do tĂ« jenĂ« tĂ« mbyllura. /b.l/noa.al/