Transmetuar më 02-04-2017, 15:30
Publicitet

Ky është horoskopi për ditën e hënë, 3 prill 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Është i ditur fakti që jeni shumë kokëfortë dhe që doni gjithmonë të komandoni. Megjithatë, mund të ndeshni me persona që janë dinakë. Në vend që të krijoni pakënaqësi, mund të tentoni të bashkëpunoni dhe mund të arrini rezultate të shkëlqyera.

Demi

Nis një javë e cila do të çojë drejt një ndryshimi të rëndësishëm. Mos u druani të nisni një rrugë të re. Mundohuni të gjeni disa pika referimi dhe do të jeni të gatshëm të vlerësoheni dhe të shfaqni veten.

Binjakët

Prania e Hënës në shenjën tuaj ju bën kureshtarë dhe të fortë, sidomos për sa i përket disa përballjeve profesionale, të cilat kanë shtuar tensionet. Në dashuri duhet t’i qartësoni më mirë gjërat, pasi ka një konfuzion të madh ose më shumë se një lidhje.

Gaforrja

Në dashuri nuk duhet të nxitoheni, sidomos ndaj partnerit tuaj. Ky është një moment shumë premtues, por vetëm nëse do arrini të gjeni kompromisin në çift. Propozime të mira do merrni në punë, të cilat duhet t’i vlerësoni seriozisht.

Luani

Kohëve të fundit duhet jeni shumë të kujdesshëm ndaj imazhit tuaj, sidomos nëse keni mundësi që t’iu rritet përgjegjësia në punë. Gjithsesi mos lejoni që t’iu pushtojë ankthi, duke ndikuar në zgjedhjet tuaja.

Virgjëresha

Mund të çoni përpara disa transaksione të rëndësishme për karrierën tuaj. Megjithatë bëni kujdes ndaj vendimeve që do të merrni, pasi ndryshime shumë drastike mund të kërkojnë kohë, para se të japin rezultate të kënaqshme, sidomos në dashuri.

Peshorja

Do të ketë disa debate të cilat duhet t’i sheshoni. Ju tregoheni gjithmonë në mënyrë diplomatike në këto situata, por nuk duhet të merrni një pozicion shumë statik, pasi rrezikoni që të ngjallni reagime. Ndryshime të rëndësishme priten edhe në dashuri, mes tyre edhe takime të rastësishme që mund të shndërrohen në diçka më shumë dhe që do ju dhurojnë emocione të forta.

Akrepi

Jeni shumë të tensionuar dhe kjo gjë mund t’iu bëjë tejet agresiv, sidomos në punë. Mundohuni për aq sa është e mundur që të ruani gjakftohtësinë. Nga ana tjetër e dini mirë që nuk do ju mungojë intuita dh do të arrini të gjeni zgjidhje të shkëlqyera.

Shigjetari

Bashkëpunëtorët tuaj do ju shohin shumë të heshtur dhe rezervuar, ndoshta sepse ka disa limite që duhet t’i respektoni në mënyrë absolute. Gjithsesi, mbyllja juaj në raport me të tjerët, mund të ndikojë në një rënie tuaj emocionale. Bëni kujdes.

Bricjapi

Kohët e fundit jeni treguar tej mase të kujdesshëm, aq sa mund të humbni mundësi të jashtëzakonshme në dashuri ose në karrierë. Kushtojini më shumë kujdes ambientit që ju rrethon, pasi një takim i papritur mund të rizgjojë ndjenjat tuaja.

Ujori

Do të ndiheni të lodhur nga rutina juaj dhe gjithë çfarë dëshironi të bëni është që të ndryshoni jetën tuaj dhe pikat tuaja të referimit. Keni qenë gjithmonë aktiv dhe dinamik, ndaj në këtë periudhë duhet të organizoni më mirë strategjinë tuaja, pasi në të kundërt rrezikoni shumë që të humbni.

Peshqit

Para jush do të shfaqet një ditë kaotike, e cila do të jetë e mbushur me takime të shumta, marrëveshje dhe transaksione të larmishme. Do të jeni të rraskapitur, por entuziazmi do ju lejojë që të paktën në mbrëmje të rigjeni qetësinë dhe harmoninë./a.y/noa.al