Transmetuar më 24-03-2017, 17:03
Publicitet

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 25 mars 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do ecë dita për të lindurit e çdo shenje. 

Dashi 

Nervozizmi që do të shfaqni mund të bezdisë partnerin/en. Në dashuri bëni më shumë kujdes, ndërsa në punë organizojini sa më mirë gjërat tuaja. Do të jetë e dobishme pasja e ideve të reja për punën, pasi do arrini të zhbllokoni një situatë të pandryshueshme prej kohësh. Vetëm nisja e javës së re do ju gjejë me energji. 

Demi 

Vendosmëria juaj do të jetë e tillë sa që do arrini të kapërceni thuajse të gjitha problemet me të cilat jeni përballur gjatë kësaj periudhe. Kjo fundjavë do të jetë shumë e mbarë për ju. Mundohuni të përqendroheni në atë që ju bën të ndiheni mirë, duke lënë pas çdo tension të shkaktuar nga puna. Shfrytëzojini momentet në prani të partnerit/es.

Binjakët 

Në sajë të pranisë së Mërkurit në shenjë, do përjetoni situata konfliktuale. Bëni kujdes në mbrëmje, pasi një debat mund të prishë gjithë çfarë keni planifikuar. Në dashuri do të jeni të pavendosur dhe nuk përjashtohet mundësia që të veproni të shtyrë nga impulsi. Bëni kujdes ndaj zgjedhjeve tuaja, pasi do e keni të vështirë të ktheheni mbrapsht. 

Gaforrja 

Java që po lëmë pas ka qenë e vështirë për ju, por fundjava do të mbyllet më së miri. Kërkohet që të tregoheni në mënyrë sa më diplomatike, sidomos në çështje që kanë të bëjnë me punën. Gjetja e një kompromisi do të jetë e vështirë, ndaj bëni kujdes pasi situata aktuale nuk ju lejon mundësinë e manovrave të mëdha. 

Luani 

E shtuna do të nisë më së miri në sajë të ndikimit të favorshëm të Uranit në shenjën tuaj. Favorizohen takimet për ata që janë ende vetëm. Do të keni një jetë të pasur sociale dhe do të ndiheni mirë. Do të jetë një fundjavë e shkëlqyer veçanërisht për ata që janë në çift, por me vështirësi do i shfaqin ndjenjat. Në dashuri do preferojnë të tregohen disi të rezervuar. 

Virgjëresha 

Do e gjeni veten në konflikt mes dëshirës për ta lënë veten të lirë dhe asaj për të pasur gjithçka nën kontroll. Zemra dhe arsyeja nuk do të marrin vesh, por munduni që të qëndroni me këmbë në tokë për momentin. Lëreni mënjanë fantazinë dhe mungesën e sigurisë sa i përket dashurisë. Për momentin bëni mirë të përqendroheni në punë, pasi kjo është gjëja më e mirë. 

Peshorja 

Gjatë kësaj dite humori juaj mund të mos jetë më i miri, ndaj mund të reagoni keq ndaj provokimeve të të tjerëve. Në familje klima është e tensionuar. Do të keni nevojë për një njeri që t’iu dëgjojë dhe ku mund të shfryheni. Një këshillë objektive mund t’iu ndihmojë që t’i shikoni gjërat ndryshe. Shëndeti paraqitet pak delikat.

Akrepi 

Rreth jush ka diçka të re. Është e nevojshme që në këtë moment të nxirrni në pah potencialin tuaj. Pranimi i ndryshimeve nuk është i lehtë, por pasi të kalojë kjo fazë, do i shihni gjërat më qartë. Përpara jush do të shpalosen mundësi të mira, të cilat i keni synuar prej kohësh, ndaj mos i humbni. Ekonomia do vijë duke u përmirësuar ndjeshëm.

Shigjetari 

Situata financiare nuk paraqitet e qëndrueshme dhe prej kohësh prisni diçka më shumë. Do të ndiheni në qendër të vëmendjes, ndaj nxirrni aftësitë tuaja më të mira. Sjellja juaj, mund të shqetësojë dikë që është mjaft i afërt për ju. Bëni kujdes, pasi dikush që sillet si mik, mund të flasë pas shpine për ju. 

Bricjapi 

Do të përballeni me një sërë pengesash, konflikte që do e kenë origjinën në tensionet e së shkuarës. Rezistenca që do të tregoni do të jetë për t’u admiruar dhe pavarësisht vështirësive do arrini të kaloni çdo situatë. Është e vështirë që ta lini veten të rrëmbeheni nga emocionet. Bëni kujdes edhe me shëndetin, pasi ndryshimi i klimës mund të ndikojë keq tek ju.

Ujori 

Një udhëtim apo një shëtitje në natyrë është ajo që ju duhet. Kjo ditë do të jetë e mbushur me lëvizje të shumta. Ky është momenti i duhur për të sistemuar disa situata të lëna pezull dhe për të vënë rregull në jetën tuaj. Mendja juaj do të kërkojnë zgjidhje të guximshme dhe do të arrini të realizoni objektivat që i kishit vënë vetes prej kohësh. 

Peshqit 

Do të doni të shfryheni dhe të qani hallet me një mik/e tuajin. Do të keni gjëra që do të doni t’ia besoni. Shpesh ankthi do të bëjë që të veproni në mënyrë impulsive, por bëni kujdes, pasi mund të pendoheni për fjalët që do të thoni. Bëni kujdes me shpenzimet, pasi situata juaj ekonomike nuk është më e mira./b.l/noa.al/