Transmetuar më 17-03-2017, 17:48
Publicitet

Përcaktohen 4 çerekfinalet e UEFA Champions League. Në Nion të Zvcrës, goglat nxorrën dy finale të parakohshme, Bajern Mynih-Real Madrid dhe Barcelona-Juventus.

 

Karlo Ançeloti do të përballet me ish-skuadrën e tij së cilës i dhuroi “La Deciman”, teksa kërkon të ngjisë në majën e futbollit europian gjigantët e Bajern. Nga ana tjetër, Zidan kërkon të thyejë tabunë e të fituarit dy Champions League në dy vite.

 

Çiftet e tjera përlasin Atletiko Madrid-Leister, dhe Monaco-Dortmund./k.k/noa.al