Transmetuar më 13-03-2017, 23:54

Gjermania dhe Brazili do të përballen në një ndeshje miqësore, i pari takim ky mes tyre që nga  Botërori i fundit.

Takimi mes tyre në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës, përfundoi me rezultatin 7-1 për Gjermaninë.

Dy skuadrat ritakohen këtë herë në Gjermani në një përballje miqësore mes tyre.

Ndeshja do të zhvillohet më 27 mars në Olimpiastadion të Berlinit.