Transmetuar më 13-02-2017, 17:05
Publicitet

Nëse nuk ndjeheni mirë me veten sot, nuk duhet të merrni përsipër përgjegjësi që mbase në të ardhmen do t’ju kthehen kundër. Beqarët nuk do jenë me shumë fat në dashuri, prandaj do bënin mirë të mos nxitoheshin në marrjen e vendimeve. Financat do jenë të mira, mundësi edhe për investime.

Dashi

Gjatë ditës së sotme do t’ju duhet të gjeni ekuilibrin e artë midis arsyes dhe ndjenjës në mënyrë që mbrëmja të jetë e qetë për ju të dashuruarit. Beqarët nëse duan të bëjnë ndryshime të statusit të tyre, bëjnë mirë që t’i shfrytëzojnë sa më shumë takimet. Financat në përgjithësi do jenë të ekuilibruara.

Demi

Çdo gjë në kohën e saj, kjo duhet të jetë motoja juaj ditën e sotme për ju që jeni në një marrëdhënie në çift. Nëse përshpejtoni kohët nuk do të thotë se do të zgjidhni punë. Beqarët duhet të presin kohën e përshtatshme për të hedhur hapa drejt të ardhmes. Tregohuni më të duruar. Kujdes me shpenzimet.

Binjakët

Mbani në nivele të larta humorin tuaj sepse sot do të keni vërtet nevojë ju që jeni në një lidhje. Do të ndodhin situata që vetëm falë një humori të mirë mund t’i përballoni. Beqarët nuk duhet të mbyllen në vetvete, por të tregohen sa më socialë dhe të pranojnë ftesat për takime. Financat do jenë të mira falë ndihmës së Plutonit.

Gaforrja

Sot po arrini drejt finishit të një projekti vërtet të rëndësishëm për ju të dashuruarit. Jeni të mbushur plot optimizëm që gjërat e mira realizohen gjithmonë. Beqarët do kenë një ditë të mirë në dashuri, pasi të favorizuar edhe nga yjet do kenë mundësi të mira për të bërë ndryshime në jetën e tyre. Financat do i mbani nën kontroll.

Luani

Sot do të jetë e rëndësishme të mos lëndoni askënd, por një fjalë e thënë pa u menduar do ti shkaktojë shumë mërzi partnerit/es suaj. Beqarët do realizojnë mjaft takime interesante sot, prandaj çdo gjë do varet nga vendimet tuaja. Në planin financiar situata nuk do jetë e qëndrueshme, kujdes me shpenzimet.

Virgjëresha

Është momenti të rishikoni në detaje hapat e marrë në fusha të ndryshme të jetës. Mbase duhet të bëni hapa pas në një fushë të caktuar. Beqarët nuk do jenë me shumë fat në dashuri, prandaj do bënin mirë të mos nxitoheshin në marrjen e vendimeve. Financat do vijnë duke u përmirësuar në mënyrë të ndjeshme.

Peshorja

Sot duhet të gëzoheni edhe për gjërat e vogla. Mos hezitoni ta shfaqni buzëqeshjen tuaj kudo ku keni mundësi. Beqarët duhet ta lënë veten më të lirë dhe të përfitojnë nga të gjitha mundësitë që do iu jepen për takime. Financat do jenë të mira, gjithsesi vazhdoni të tregoheni të matur me shpenzimet.

Akrepi

Nëse nuk ndjeheni mirë me veten sot, nuk duhet të merrni përsipër përgjegjësi që mbase në të ardhmen do t’ju kthehen kundër. Ambienti yjor do jetë shumë i përshtatshëm gjatë kësaj dite për beqarët. Më në fund ata do takojnë personin e ëndrrave. Financat do arrini t’i mbanin nën kontroll, s’ka vend për shqetësime.

Shigjetari

Partneri/ja që ka besim tek ju, sot do t’ju kërkojë mbështetje për një çështje të caktuar, mos hezitoni t’ia ofroni. Beqarët do jenë tepër sharmantë sot dhe mjaft magnetikë dhe do tërheqin pas vetes cilindo që do pëlqejnë. Në planin financiar priten probleme serioze, kujdes me shpenzimet.

Bricjapi

Sot mund t’ju dalin vështirësi që nuk i kishit menduar me pare. Mbrëmje e qetë në shoqërinë e partnerit/es që do t’ju bëjë të harroni ditën e ngarkuar. Beqarët do kenë një ditë të zakonshme, nuk priten takime interesante. Edhe në planin financiar fati nuk do jetë në anën tuaj, prandaj bëni mirë të tregoheni të kujdesshëm.

Ujori

Do të krijoni eksperienca të reja dhe fitimprurëse në fusha që ju nuk i kishit menduar aspak. Mjafton pak kurajë dhe çdo gjë zgjidhet. Beqarët edhe pse do marrin ftesa të shumta për takime, do bënin mirë të mos hidhni asnjë hap pa u menduar mirë. Financat do jenë të mira, mundësi edhe për investime.

Peshqit

I keni zbuluar ndjenjat tuaja partnerit/es dhe nuk po e kuptoni keni bërë mirë apo keq, duke parë situatat që po ndodhin rreth jush. Beqarët nëse nuk duan të qëndrojnë më të vetmuar bëjnë mirë të shfrytëzojnë mundësitë e mira që do kenë në takimet që do realizojnë. Financat do varen nga mënyra juaj e menaxhimit./b.l/noa.al/