Transmetuar më 11-01-2017, 13:10

Çdo njeri që ka pasur probleme me humbjen e peshës dhe përpiqet të mirëmbajë një peshë normale, e di se pjesët më të vështira për të humbur peshë janë stomaku dhe kofshët. Ato janë të parat ku depozitohet dhjami dhe të fundit ku shkrihet.

Por, lind pyetja nëse ka ndonjë mënyrë përmes së cilës mund t’i shkrijmë këto depozita të dhjamit rreth belit dhe kofshëve më shpejt?

Receta e mëposhtme rekomandohet dhe thuhet se është ndër shkrirësit më të mirë natyralë të dhjamit, pasi zvogëlon vijën e belit brenda natës. Veç kësaj, kjo pije sjell edhe përfitime tjera si pastrimin e trupit nga toksinat, shpejtimin e metabolizmin, si dhe e furnizon trupin me vlera të rëndësishme ushqyese.

Në vend që të hani darkë, përpiquni të mos konsumoni asgjë për pak orë para se të flini dhe pini këtë produkt. Çdo njeri që e ka provuar thuhet se u ka shkrirë dhjamin menjëherë ndërsa ata kanë qenë në gjumë.

Përbërësit: Limon, majdanoz, uthull, kanellë, një lugë gjelle mjaltë ose xhenxhefil.

Përbërësit i përzieni në blender dhe duhet të planifikoni që të flini saktësisht 8 orë. Nuk do të kalojë kohë e gjatë dhe do të vëreni se si numrat në matëse të peshës do të zvogëlohen një nga një.