Transmetuar më 06-12-2016, 14:13
Publicitet

Besnikëria e partnerit fitohet në shtrat dhe për të qenë të sigurtë se nuk tradhton, mjafton të njiheni me rezultatet e një studimi të Universitetit të Oakland, në California, SHBA.

Me sa duket është një praktikë seksuale e cila më shumë se të tjerat garanton besnikërinë e partneres.

Studimi zbuloi se praktikimi i seksit oral, i bën femrat të ndihen më të kënaqura dhe më të lidhura me partnerin.

Shkencëtarët përfshin në studim 243 meshkuj, nga ku rezultoi se meshkujt janë më shumë të prirur të praktikojnë seksin oral, nëse kanë dyshime te partnerja e tyre.

Studimi i botuar në Daily Star thotë se, “Për të garantuar besnikërinë e partneres nuk mjafton vetëm seksi oral sigurisht, por ndihmon shumë”./a.y/noa.al